Projekt „Bezpieczna +” zakończony!

W ramach programu zaplanowano i zrealizowano wiele przedsięwzięć, w których brali udział uczniowie, nauczyciele, rodzice, społeczność lokalna oraz zaproszeni goście (higienistka szkolna, strażacy, trener piłkarski, psychoterapeuta, dzieci z miejscowego przedszkola, uczniowie ze szkoły w Ziemięcicach). Były to inicjatywy związane m.in. z dbałością o zdrowie, środowisko lokalne oraz bezpieczeństwo własne i innych.
Na początku września kierując się hasłem „Czysto wokół nas”, wzięliśmy udział w akcji „Sprzątania Świata”. Nieco później odbyło się spotkanie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świętoszowicach. Przeprowadzono próbną ewakuację z budynku szkolnego, przypomniano zasady udzielania pierwszej pomocy oraz obowiązujące numery alarmowe.
Kolejnym punktem projektu było zwrócenie uwagi na racjonalne i zdrowe żywienie oraz istotną rolę śniadania w życiu każdego człowieka.
W ramach integracji środowiskowej, uczniowie naszej szkoły spotkali się z kolegami z Ziemięcic i rozegrali mecz towarzyski „Nasz plac na wasz”. Rozgrzewkę przed spotkaniem poprowadził trener klubu sportowego „Pogoń” Ziemięcice.
Wyjazdy do teatru, zorganizowane w ramach projektu, a także sama tematyka spektakli, były okazją do uwrażliwienia na bezpieczeństwo, kształtowania więzi interpersonalnych i prospołecznych oraz budzenia wrażliwości na cierpienie i potrzeby innych. Bezpieczeństwo nierozerwalnie łączy się z profilaktyką, toteż nie zabrakło w projekcie miejsca na działania mające przeciwdziałać wszelakim uzależnieniom, w tym – uzależnieniom, które są skutkiem używania dopalaczy.
Okazją do szczególnej integracji ze środowiskiem lokalnym były spotkania adwentowo – świąteczne: „Coraz bliżej święta”.
Realizując projekt, zorganizowano wiele konkursów, quizów, turniejów, wystaw prac uczniowskich, degustacji, przedstawień artystycznych, w których miał okazję wziąć udział każdy uczeń, nauczyciel, rodzic, mieszkaniec. A szkoła mogła pozyskać fundusze i zakupić nowe pomoce dydaktyczne oraz sprzęt sportowy i elektroniczny.

Nasze programy

szkolapanieta

logorazem

1

Dzień Bezpiecznego
Internetu

nprc
Narodowy Program
Rozwoju Czytelnictwa

zielonapracownia
Zielona pracownia

tablica
Aktywna tablica
Bezpieczna plus logo

Bezpieczna +

ksiazkaKsiążki Naszych Marzeń
logo klub bezpiecznego puchatka

Klub Bezpiecznego Puchatka 

mleko

Szklanka Mleka

owoce

Owoce i Warzywa w Szkole 

plywacUmiem Pływać