INFORMACJA DLA RODZICÓW

Informujemy, że zgodnie z zarządzeniem dyrektora Szkoły Podstawowej w Przezchlebiu

nr 1/2017/2019 z dnia 26.09.2017 r. w sprawie wprowadznia dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktycznych, 

w roku szkolnym 2017/2018 dni: 2 maja i 4 maja 2018 r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych w Szkole Podstawowej w Przezchlebiu.

W tych dniach w szkole będą organizowane  dla uczniów zajęcia opiekuncze. 

Informacja dla rodziców

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Przezchlebiu ogłasza zapisy dzieci do klasy pierwszej szkoły podstawowej w terminie od 12.02.2018r. do 28.02.2018 r.

Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej z określonym obwodem, dzieci zamieszkałe w tym obwodzie przyjmuje się z urzędu na podstawie zgłoszenia, których druki są do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej.
 
Zgodnie z Zarządzeniem Nr OR.0050.17.2018 Wójta Gminy Zbrosławice
 z dnia 9 stycznia 2018r. rekrutacja do klasy I  trwać będzie od 01.03.2018r. do 09.03.2018r.
 
Wnioski do pobrania będą od dnia 12.02.2018r. w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej szkoły.
Wnioski wraz z obowiązującymi załącznikami należy składać w sekretariacie szkoły do dnia 09.03.2018 r. do godziny 15: 30
(Rekrutacja dotyczy dzieci spoza obwodu).

Dokumenty do pobrania w dziale "Rekrutacja">>

11.12.2017 r. - „Święta coraz bliżej”

11 grudnia Rada Rodziców razem z całą Społecznością Szkolną zaprosili wszystkich rodziców a także i mieszkańców Przezchlebia na Spotkanie Adwentowo – Świąteczne „Coraz bliżej święta”. Wśród gości pojawili się również przedstawiciele gminy Zbrosławice z wójtem Panem Wiesławem Olszewskim na czele. Na początku przenieśliśmy się do XIX-o wiecznej Anglii. Tutaj Charles Dickens tworzy słyną „Opowieść Wigilijną” chcąc przez to zwrócić uwagę na bezsens ciągłego bogacenia się wypierając przez to cenne wartości jaką jest na przykład rodzina. W roli Scroogea wystąpił Jaś Popiołkiewicz, który ze swoimi koleżankami i kolegami z klasy III przedstawili tę opowieść korzystając także z multimediów. Następnie nie mogło zabraknąć klasyki świątecznej czyli jasełek tym razem z udziałem klasy I, III i I-V. Byli pasterze, aniołowie, królowie, Józef i Maryja i najważniejszy z nich mały Jezus a w tle kolędy.

Adwent to również czas kiedy w radio pojawiają się tak zwane „xmasy” czyli piosenki ze świętami w roli głównej. A gdyby tak stworzyć ranking ulubionych przebojów? O to pokusił się zespół Karolinka, prezentując piosenki z pośród których widzowie wybrali ten najfajniejszy ich zdaniem. Całość poprowadził Karol Kurpas, który wcielił się w dj-a radia CCM. Swe zapowiedzi połączone z jinglami radiowymi nagrał w studio radia CCM. Swym śpiewem czas umilała również Magda Hazelbusz, prezentując pastorałki w języku niemieckim.
Po występach nastąpiła druga część Spotkania Adwentowo – Świątecznego – …. jarmark. Były pierniki, stroiki, ciasta i barszcz z uszkami. Całość jarmarku przygotowali rodzice z czego dochód ze sprzedaży został przekazany na cele związane z dziećmi naszej szkoły. …. A teraz niech kolęda płynie !
Hej kolęda, kolęda…. Wesołych Świąt!

Fotorelacja>>

Nasze programy

Bezpieczna plus logo

Bezpieczna +

ksiazkaKsiążki Naszych Marzeń
logo klub bezpiecznego puchatka

Klub Bezpiecznego Puchatka 

mleko

Szklanka Mleka

owoce

Owoce i Warzywa w Szkole 

plywacUmiem Pływać