11.12.2017 r. - „Święta coraz bliżej”

11 grudnia Rada Rodziców razem z całą Społecznością Szkolną zaprosili wszystkich rodziców a także i mieszkańców Przezchlebia na Spotkanie Adwentowo – Świąteczne „Coraz bliżej święta”. Wśród gości pojawili się również przedstawiciele gminy Zbrosławice z wójtem Panem Wiesławem Olszewskim na czele. Na początku przenieśliśmy się do XIX-o wiecznej Anglii. Tutaj Charles Dickens tworzy słyną „Opowieść Wigilijną” chcąc przez to zwrócić uwagę na bezsens ciągłego bogacenia się wypierając przez to cenne wartości jaką jest na przykład rodzina. W roli Scroogea wystąpił Jaś Popiołkiewicz, który ze swoimi koleżankami i kolegami z klasy III przedstawili tę opowieść korzystając także z multimediów. Następnie nie mogło zabraknąć klasyki świątecznej czyli jasełek tym razem z udziałem klasy I, III i I-V. Byli pasterze, aniołowie, królowie, Józef i Maryja i najważniejszy z nich mały Jezus a w tle kolędy.

Adwent to również czas kiedy w radio pojawiają się tak zwane „xmasy” czyli piosenki ze świętami w roli głównej. A gdyby tak stworzyć ranking ulubionych przebojów? O to pokusił się zespół Karolinka, prezentując piosenki z pośród których widzowie wybrali ten najfajniejszy ich zdaniem. Całość poprowadził Karol Kurpas, który wcielił się w dj-a radia CCM. Swe zapowiedzi połączone z jinglami radiowymi nagrał w studio radia CCM. Swym śpiewem czas umilała również Magda Hazelbusz, prezentując pastorałki w języku niemieckim.
Po występach nastąpiła druga część Spotkania Adwentowo – Świątecznego – …. jarmark. Były pierniki, stroiki, ciasta i barszcz z uszkami. Całość jarmarku przygotowali rodzice z czego dochód ze sprzedaży został przekazany na cele związane z dziećmi naszej szkoły. …. A teraz niech kolęda płynie !
Hej kolęda, kolęda…. Wesołych Świąt!

Fotorelacja>>

Nasze programy

szkolapanieta

logorazem

1

Dzień Bezpiecznego
Internetu

nprc
Narodowy Program
Rozwoju Czytelnictwa

zielonapracownia
Zielona pracownia

tablica
Aktywna tablica
Bezpieczna plus logo

Bezpieczna +

ksiazkaKsiążki Naszych Marzeń
logo klub bezpiecznego puchatka

Klub Bezpiecznego Puchatka 

mleko

Szklanka Mleka

owoce

Owoce i Warzywa w Szkole 

plywacUmiem Pływać