Dzień Otwarty w szkole

Serdecznie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami
do Szkoły Podstawowej w Przezchlebiu
na DZIEŃ OTWARTY
dnia 27 lutego 2018 roku (wtorek) o godzinie 16.30

W programie między innymi:
zapoznanie z ofertą edukacyjną szkoły;
prezentacja zainteresowań i osiągnięć uczniów naszej szkoły;
zwiedzanie szkoły.

 

Informacja dla rodziców

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Przezchlebiu ogłasza zapisy dzieci do klasy pierwszej szkoły podstawowej w terminie od 12.02.2018r. do 28.02.2018 r.

Do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej z określonym obwodem, dzieci zamieszkałe w tym obwodzie przyjmuje się z urzędu na podstawie zgłoszenia, których druki są do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej.
 
Zgodnie z Zarządzeniem Nr OR.0050.17.2018 Wójta Gminy Zbrosławice
 z dnia 9 stycznia 2018r. rekrutacja do klasy I  trwać będzie od 01.03.2018r. do 09.03.2018r.
 
Wnioski do pobrania będą od dnia 12.02.2018r. w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej szkoły.
Wnioski wraz z obowiązującymi załącznikami należy składać w sekretariacie szkoły do dnia 09.03.2018 r. do godziny 15: 30
(Rekrutacja dotyczy dzieci spoza obwodu).

Dokumenty do pobrania w dziale "Rekrutacja">>

20.03.2017 r. - „Jestem potrzebny”

 

20 marca uczniowie naszej szkoły uczestnicząc w warsztatach „Pomagam bo lubię” mogli przekonać się że jest to fajne ale także przynosi wiele korzyści także samemu sobie, otrzymując czyjąś wdzięczność - przede wszystkim jednak przekonanie, że jestem potrzebny człowiekowi, zwierzęciu albo też przyrodzie. Warsztaty poprowadziła Pani Beata Antosik prezes „Stowarzyszenia Ludzi Miasta” z Pyskowic, która przybliżając temat wolontariatu uświadomiła uczniom, że często pomagają nie zdając sobie z tego sprawę. Zwróciła także uwagę na to, że pomoc i obowiązek to coś zupełnie innego. „Mamy czasami wrażenie, że komuś pomagamy a to wynika z moich obowiązków na przykład bycia uczniem czy synem albo córką, tego nie można mylić” – dodaje pani Beata, która praktycznie pokazała czym jest wolontariat poświęcając swój czas „pro bono”. Znowu odwołujemy się do języka łacińskiego gdzie określenie to jest ściśle związane z wolontariatem – bezpłatne wykonywanie usług dla dobra publicznego, bardzo dziękujemy.

                      Samorząd Uczniowski

Nasze programy

Bezpieczna plus logo

Bezpieczna +

ksiazkaKsiążki Naszych Marzeń
logo klub bezpiecznego puchatka

Klub Bezpiecznego Puchatka 

mleko

Szklanka Mleka

owoce

Owoce i Warzywa w Szkole 

plywacUmiem Pływać