Informacja dla rodziców

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Przezchlebiu informuje, że dzień 12 listopada 2018 jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych i wychowawczych, zgodnie z Ustawą z dnia 7 listopada 2018 o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Hanna Miczka
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Przezchlebiu

13. 02.2017 r. - Czytelniczych zmagań ciąg dalszy

 

Uczniowie klasy II i III pierwszego lutego brali udział w konkursie czytelniczym. Zadaniem uczniów było podczas ferii przeczytać lekturę pt. „Złota kula” Hanny Ożogowskiej, a po feriach odpowiedzieć pisemnie na 14 pytań związanych z treścią przeczytanej historii. Uczniowie z zadania wywiązali się znakomicie. Ani jeden uczestnik konkursu nie uzyskał poniżej 10 punktów, mimo że pytania były bardzo szczegółowe. Uczniowie za udział w konkursie otrzymali nagrody ufundowane ze środków Rady Rodziców.

***

Uczniowie klasy czwartej natomiast przed feriami zaopatrzyli się w szkolnej bibliotece w tomiki baśniowych opowieści. Ich zadaniem było wybrać jedną baśń, przeczytać ją i nauczyć się opowiadać. Czwartoklasiści wybrane przez siebie utwory, jak się okazało zupełnie nieznane,  reprezentowali na forum klasy. Wcześniej ustalili kryteria oceniania. Każdy uczeń mógł uzyskać za swą prezentację 20 punktów: po pięć w każdej wyznaczonej kategorii. Baśniowy konkurs był dla uczniów dużym wyzwaniem. Mogli sprawdzić się jako gawędziarze i krytycy. Rola jurorów nie należała do najłatwiejszych: wymagała dużego krytycyzmu, bezstronności, obiektywizmu i umiejętności uzasadniania własnego zdania. Uczniowie z każdej z ról wywiązali się znakomicie. Maksymalną liczbę punktów uzyskało dwoje uczniów. Zostali nagrodzeni oceną celującą z języka polskiego

Fotorelacja>>

Nasze programy

zielonapracownia
Zielona pracownia

tablica
Aktywna tablica
Bezpieczna plus logo

Bezpieczna +

ksiazkaKsiążki Naszych Marzeń
logo klub bezpiecznego puchatka

Klub Bezpiecznego Puchatka 

mleko

Szklanka Mleka

owoce

Owoce i Warzywa w Szkole 

plywacUmiem Pływać