Informacja dla rodziców

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Przezchlebiu informuje, że dzień 12 listopada 2018 jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych i wychowawczych, zgodnie z Ustawą z dnia 7 listopada 2018 o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Hanna Miczka
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Przezchlebiu

12.01.2016 r. - Ciekawy gość w szkole

 

12 stycznia gościliśmy w szkole pana Grzegorza z Pyskowic. Dla naszego gościa pasją jest turystyka rowerowa i utrwalanie na fotograficznej kliszy obiektów sakralnych, a dokładnie- kościołów południowej Polski; tych najstarszych często drewnianych.

Pan Grzegorz z rowerem nie rozstaje się od młodzieńczych lat. W liczne podróże wybiera się samotnie, z przyjaciółmi albo żoną. Kiedy natrafi w swych podróżach na kościół, fotografuje go, opisuje przepięknym pismem , którego można mu tylko pozazdrościć i wszystko umieszcza w specjalnym albumie i chętnie dzieli się zdobytą wiedzą z innymi. Albumów pana Grzegorza przybywa z każdym rokiem. Przybywa też turystycznych wspomnień, szlaków i odznak.

Pan Grzegorz rowerem przemierza nie tylko Polskę, ale i Europę. Z grupą przyjaciół dotarł aż do Hiszpanii. Pan Grzegorz twierdzi, ze nie było by może miejsca na takie zainteresowania w jego życiu, gdyby nie harcerstwo, które ukształtowało w nim odpowiedzialność, systematyczność, sumienność, zdyscyplinowanie, umiejętność pokonywania samego siebie, zjednywania przyjaciół i miłość do przyrody.

Fotorelacja>>

Nasze programy

zielonapracownia
Zielona pracownia

tablica
Aktywna tablica
Bezpieczna plus logo

Bezpieczna +

ksiazkaKsiążki Naszych Marzeń
logo klub bezpiecznego puchatka

Klub Bezpiecznego Puchatka 

mleko

Szklanka Mleka

owoce

Owoce i Warzywa w Szkole 

plywacUmiem Pływać